Rytm muzyki

Podążaj rytmem muzyki, czyli rytmem serca! Świat bębnów i perksusji.

Jak wybrać perkusję elektroniczną?

Marzec 20th, 2018

Jako że perkusja należy do jednych z głośniejszych instrumentów, grające na niej osoby często nie mogą w pełni rozwijać swojej pasji. Mieszkając w bloku, nie są w stanie ćwiczyć na tradycyjnym instrumencie, gdyż sąsiadów doprowadziłoby to do szaleństwa. Takie osoby mogą jednak sięgnąć po elektroniczne perkusje roland. Świetnie zastępują one klasyczny instrument perkusyjny.

Coś dla osób początkujących
Osoby początkujące, rozpoczynające dopiero swoją przygodę z grą, nie powinny inwestować w drogi sprzęt. Do codziennych ćwiczeń spokojnie wystarczy im tania perkusja (w cenie ok. 1000 zł), zawierająca proste mechanizmy. Zaletą tanich instrumentów jest ich niewielki rozmiar. Z powodzeniem sprawdzają się one w mieszkaniach.
Wyższa cena = lepsza jakość
Im więcej pieniędzy przeznaczy się na perkusję roland, tym więcej udogodnień się uzyska. Chodzi po prostu i lepsze samplery i wzbogacenia dźwięku. Więcej można dowiedzieć się w sklepach perkusyjnych jak DrumCenter.pl Droższe instrumenty zapewniają niesamowite barwy brzmieniowe i generują dźwięk przypominający ten pochodzący z klasycznych perkusji. Posiadają też więcej jakościowych podkładek, dzięki którym muzyk może urozmaicać swoją grę.

Rodzaje padów
Wybierając perkusję elektroniczną, warto też spojrzeć, jakie zawiera ona pady. Mogą być one gumowe, żelowe, siateczkowe czy po prostu plastikowe. Różne rodzaje padów w inny sposób odbierają odbicia pałek i tym samym generują odmienną głośność. Warto mieć to na uwadze, by przypadkiem nie zakupić perkusji z hałaśliwymi padami do niewielkiego mieszkania.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.