Rytm muzyki

Podążaj rytmem muzyki, czyli rytmem serca! Świat bębnów i perksusji.

Z czego składa się zestaw perkusyjny?

Marzec 16th, 2018

Perkusja to dość zaawansowany sprzęt muzyczny. Składa się z wielu elementów. Nauka gry na perkusji nie należy od najłatwiejszych. Nie jest łatwo na początku opanować grę na wszystkich bębnach i talerzach. Jest ich bowiem dość sporo.

Warto wspomnieć, że samych bębnów w zestawie perkusyjnym jest kilka. To centrala, czyli bęben basowy, werbel i tomy. Podobnie jest także z talerzami. Tu wymienić można choćby hi hat, crash oraz ride. Już widać, że to niezwykle rozbudowany, a tym samym skomplikowany instrument muzyczny.

perksuja

Kliknij w zdjęcie i dowiedz się więcej

Do podstawowych talerzy dodać można jeszcze bell, czyli niewielki talerz, który po uderzeniu wydaje wysoki i selektywny dźwięk. Jest jeszcze splash, także niewielki talerz, który charakteryzuje się wysokim brzmieniem. Wśród talerzy wymienić można także talerz china. Wyglądem przypomina nieco wygiętą blachę. Talerz ten służy do akcentowania ponieważ wydaje charakterystyczny wysoki i agresywny dźwięk. Na koniec wymienić należy także talerz typu crash – ride. Jest to coś w rodzaju połączenia talerzy crash oraz ride. Jak zresztą sama nazwa wskazuje. Crash – ride ma 18 cali.

Już sama liczba talerzy jest imponująca. Kupić można je w wielu sklepach muzycznych działających online. Tak duża liczba talerzy i bębnów sprawia, że nauka gry na perkusji, zwłaszcza na początku, wymaga dużo czasu i cierpliwości. Warto jednak przyłożyć się do nauki. Kiedy opanuje się ten instrument gra będzie ogromną przyjemnością.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.