Rytm muzyki

Podążaj rytmem muzyki, czyli rytmem serca! Świat bębnów i perksusji.

Jak wybrać blocki do perkusji?

Marzec 14th, 2018

Blocki to znane w świecie perkusji dodatki. Są one nazywane inaczej pudełkami akustycznymi – wyglądają bowiem rzeczywiście jak pudełka doczepione do perkusji. Ich zadaniem jest wydawanie nietypowych dźwięków, które składają się na w pełni oryginalny styl każdego perkusisty. Pozostaje jednak kwestia zakupu takich blocków. Na co patrzeć? Czym się kierować podczas zakupu?

Osobista wizyta w salonie

Przede wszystkim warto samemu wybrać się do salonu muzycznego i przetestować różne blocki (zobacz tutaj). Dlaczego? Otóż ich dźwięk zależy nie tylko od rodzaju użytego materiału, lecz także od grubości lakieru, jakości sprzętu, faktury blocka, jego wielkości i wielu innych czynników. Trudno jest zatem przewidzieć dokładnie, jaki dźwięk wyda z siebie dane pudełko akustyczne.

Zakup blocka w Internecie

Warto jednak wiedzieć, że zazwyczaj blocki to koszt około kilkudziesięciu – stu złotych. Jak zatem widać – nie jest to kwota ogromna. Warto bowiem czasem zaryzykować i zakupić jakiś block przez Internet. Wówczas nasza gra na perkusji zyska ten niezwykły element finezji i niepowtarzalności. Oczywiście należy jeszcze podkreślić, że zakupów przez Internet można spokojnie dokonać, jeśli wiemy już od jakiegoś kolegi czy znajomej, że dane pudełko jest naprawdę ciekawe.

Na koniec warto podkreślić, że nie opłaca bać się takich nowości – zacznijmy się nimi bawić, a szybo odkryjemy, że perkusja dostarcza nam naprawdę dużo radości.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.