Rytm muzyki

Podążaj rytmem muzyki, czyli rytmem serca! Świat bębnów i perksusji.

Może jednak tamburyn?

Marzec 12th, 2018

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że popularny tamburyn jest instrumentem perkusyjnym. Zazwyczaj jest on kojarzony i znany już od najmłodszych lat, ponieważ tamburyn jest wyjątkowo często używany w przedszkolach w celu kształcenia rytmiki u dzieci.

Warto wiedzieć, że za pomocą tego niepozornego instrumentu można grać wyjątkowe i różnorodne dźwięki. Oczywiście wymaga to wprawy oraz doświadczenia. Pomoc w nauce jak i sam instrument można znaleźć w sklepach perkusyjnych jak DrumCenter.pl Podobnie jak w przypadku każdego innego instrumentu, również jeśli chodzi o tamburyn, aby grać dobrze, najpierw należy opanować podstawy techniki gry. 

Co więcej, profesjonalna gra na tamburynie znacznie różni się od zabawy. Pomimo prostej konstrukcji tego instrumentu można wydobyć z niego dźwięki, jakich nikt się nie spodziewa. Dla osoby, która dopiero rozpoczyna grę na tym niezwykłym instrumencie bardzo ważne jest przede wszystkim utrzymywanie tempa melodii.

Jeżeli chodzi o budowę tamburynu, profesjonalny instrument jest zazwyczaj wykonywane z drewna bądź metalu. Taki tamburyn posiada także kilkanaście metalowych blaszek odpowiadających za unikatowy dźwięk, który można wydobyć z tamburynu. Należy pamiętać, że to, jaka muzyka powstanie zależy w dużym stopniu również od metody gry i osobistych preferencji. Również membrana tamburynu musi być wykonana z najlepszej jakości materiału, na przykład skóry albo materiału skóropodobnego – w innym wypadku brzmienie tamburynu może nie być dla nas zadowalające.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.