Rytm muzyki

Podążaj rytmem muzyki, czyli rytmem serca! Świat bębnów i perksusji.

Doskonałe brzmienie i interesujący wygląd- najwyższa klasa wśród instrumentów perkusyjnych

Marzec 2nd, 2018

Muzyczny światek to dość specyficzne, hermetyczne środowisko. Wielu muzyków interesuje się nie tylko samą teorią oraz brzmieniami. Podobnie jak wśród informatyków, tutaj również ważne są technologiczne nowinki. Jednak w odróżnieniu od świata komputerów, w muzyce pojawienie się nowych rozwiązań wcale nie musi oznaczać wyparcia tych starszych, bardziej tradycyjnych. W tym przypadku to wyłącznie kwestia gustu.

Tradycyjne metody istotą duszy instrumentu
Ręczna obróbka i wykończenie instrumentu odgrywa kluczową rolę w kwestii finalnego brzmienia. Obecnie technologia nie pozwala choćby na oszacowanie jakości naturalnego surowca wykorzystywanego do wytwarzania najlepszych instrumentów przy pomocy wyłącznie maszyn i komputerów. Dlatego wiele firm nadal korzysta z pracy ludzkich rąk. Jedną z nich jest firma perkusyjna Gretsch.

Marka znana i szanowana od lat
Firma Gretsch założona została pod koniec XIX wieku przez Friedricha Gretscha, i przez zdecydowaną większość czasu swojego istnienia pozostaje w rękach członków rodziny. To właśnie z tego powodu przy tworzeniu produktów tej marki tak ważne jest, by instrumenty odzwierciedlały te same wartości co przed laty. Dzięki temu gitary i perkusje Gretsch charakteryzują się głębokim, bogatym brzmieniem oraz klasycznym, eleganckim designem. Dzięki wysokiemu standardowi wykończenia instrumenty tej marki idealnie nadają się zarówno do nagrań w studio jak i koncertów, a ich doskonały wygląd powoduje, że świetnie nadają się do wykorzystania w teledyskach.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.